Edző nélkül mentünk pont nélkül jöttünk

Szombaton megkezdődött a Pest Megyei III. osztályú bajnokság Déli csoportjának versengése. Csapatunk Felsőpakonyba látogatott. Lukács Tibor öregfiúk csapatunkkal Erdélyben volt így a keretet Duttyán Zoltán irányította, ami elég jó ómen hiszen beugrósként még nem kaptunk ki vele. Simon Norbert sérülése még nem jött rendbe így ő a pálya mellől figyelte a társakat. Mizsei - Hajagos, Kiss Zoltán, Kállai, Joó - Markó, Kampó, Tóth, Oros - Darázs, Horák kezdő tizenegy vágott neki a felsőpakonyi egy két idősebb játékossal kiegészült u21-es csapatnak. A mérkőzés úgy kezdődött ahogy kiskunlacházi szurkolók várták, több helyzetet is kialakítottunk, egy szöglet után Kállai Bence lövése a felső kapufán csattant. A 15. percig úgy tűnt sima meccsen hozzuk el a három pontot, azonban ezután a hazaiak többször lépték át a félpályát. A 19. percben egy védelmi hiba után szöglettel felérő szabadrúgást rúghattak a hazaiak. A beadás az ötösre érkezett elszállt, majd Ettenberger Tamás elé pattant aki a kapuba rúgta. 1-0. A bekapott gól megzavarta a csapatot egyre lassabb volt a passz játék. De többnyire így is csapatunk dominálta a mérkőzést. A hazaiak kontrákkal próbálták növelni az előnyüket, amiket többnyire taktikai szabálytalanságokkal sikerült megakadályoznunk. Kállai és Kampó is besárgult, mivel Kulcsár Róbert könnyű kézzel osztogatta csapatunknak. A 35.percben újra a hazaiak örülhettek Nagy Patrik nagy szólót mutatott be, senki nem tudta leütközni, eltört lövését pedig a meccs folyamán egy ütközés után megsérült Mizsei Alex nem tudta hárítani. A második gól teljesen lerombolta a csapatot. A félidő utolsó 10 percében inkább már a hazaiak domináltak nagyobb helyzetett nem sikerült kialakítaniuk. A félidőben Duttyán Zoltán rendezte a sorokat. Kampó helyére Gózon jött be, valamint Markó és Oros helyett cseréltek a középpálya szélén. A félidei fejmosás hatott a csapatra jóval nagyobb tempóval és harci kedvel mentek ki a fiúk a pályára, odaszögezve a hazaiakat a térfelükre. Több szögletet is kiharcoltak a fiúk, aminek következtében Markó helyére Teczár állt be. Egy jobboldali beadás után Teczár a 11-es pontról lőhetett lövése centikkel kerülte el a kaput. Tóth és Gózon a középpályán, Horák és Darázs a csatársorból lőtt többször is azonban a gól nem jött össze. Nem így a 'Pakonyiaknak Joó Gergely hibája után egy az egyben vihették Mizseire aki az első lövést még védte, de a kipattanó Árti elé került aki a kapuba lőtte. Gólra szerencsére góllal sikerült válaszolni, Gózon Máté kapott egy mélységi ívelést amit egy pattanás után szépen belsőzött a kapuba. Továbbra is a támadtak a vendégek. Teczár fejesei vagy a kapu felett vagy a kapufán haltak el.A játékvezető sajnos a második félidőben sem bánt szűkösen a lapokkal, így Tóth Ferencet egy lerántás után, ahogy felállt hozzáért az ellenfélhez, Kulcsár játékvezető pedig második sárgával kiállította csapatkapitányunkat. A 80. percben felcsillant a remény a Joó helyére beállt Tulkos szerezte meg a csapat második gólját. A hazaiak a hatvanadik perctől kezdve húzták az időt. így a maradék tíz percre négy perc tiszta játék maradt, mivel Nagy Patrik kiállítása után a pályán mindenkivel kezet fogott, majd körbesétált a játékvezető asszisztálásával. Kiskunlacháza SE így 3-2-es vereséggel kezdte a bajnokságot, jövő héten Dabas-Gyón II-es csapata ellen lehet javítani!